METABOND SPIRIT prísada do oleja (pre osobné vozidlá so štart-stop systémom) 250ml

Kód: 329
Neohodnotené
Značka: Metabond
46 € 38,33 € bez DPH
Na sklade u dodávateľa dodanie do 3dní

METABOND SPIRIT je vývojom roka 2018. Je najmodernejším zušľachťovačom kovových povrchov s nanotechnológiou bez popola pre osobné vozidlá s významným účinkom, ktorý znižuje trenie a so zvýšenou vylepšujúcou schopnosťou mazania. Odporúča sa do benzínových, dieselových a plynových "štart-stop" motorov osobných vozidiel, ktoré boli vyvinuté po roku 2010, miešaný s olejom predpísanou kvalitou. Je použiteľný pri vozidlách vybavených s filtrom pevných častíc a katalyzátorom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prvotným účinkom METABOND je chemické zušľachťovanie kovových povrchov, vďaka ktorému výrobok poskytuje ideálne podmienky pre olejový film, tým pádom sa opotrebovanie v motore zníži, ako aj náklady na údržbu. Vplyvom pridania k najmodernejším bezpopolovým zušľachťovačom kovu polykeramiku (nano rozmernú) a najnovšie zložky zlepšujúce mazanie vyvíjané pre motory so "start-stop" systémom, Metabond SPIRIT významne zvyšuje životnosť motorov a znižuje trecie straty o 60% a pomocou esterovej bázy sa zvyšuje aj potenciál mazacieho oleja.

Zušľachťovanie kovových povrchov a nano keramika vylepšujú aj problémy netesnosti, tým pádom výrazne znižujú emisie výfukových plynov, ako aj prípadnú spotrebu oleja.

Keramika aj vtedy zabezpečí vhodné mazanie, ak sa mazací film preruší a vznikne medzné trenie. Metabond SPIRIT pomocou nanotechnológie je použiteľný aj v prípade super jemného olejového filtra.

Metabond SPIRIT aj v prípade extrémnych záťaží zabezpečí ideálne podmienky pre motorový olej. Toto uľahčuje vnútorné fungovanie motora, ako aj pohyb súčiastok, čo je spojené
so zvyšovaním výkonu motora a/alebo znižovaním spotreby pohonných hmôt.

Jeho použitím sa hladina hluku ihneď badateľne zníži. Pri pravidelnom používaní u nových zariadení sa garantuje trikrát dlhšia životnosť. Používanie Metabond SPIRIT odstraňuje problémy pri studenom štarte a istý čas ochraňuje zariadenie pred problémami spôsobenými čiastočným nedostatkom oleja, ba aj v prípade straty celkového tlaku oleja.

Studené, ale aj teplé štarty sú veľmi citlivé body v mazaní spaľovacích motorov. V momente otáčania, sa po štarte nevie vytvoriť optimálny olejový tlak. Preto na krátku dobu sa motor otáča bez olejového tlaku, čo všetky trecie plochy zaťaží, hlavne ložísk. Preto pri moderných motoroch povrchy ložísk povlakujú polymérom, aby mal ložisko lepšiu samomazaciu schopnosť a menší súčiniteľ trenia.

Najmodernejšie motory sú vybavené s olejovými filtrami so spätným ventilom, ktorý zabezpečuje, aby sa filter a olejové kanáliky nevyprázdnili pri vypnutom motore, tým pádom po prvej otáčke olejového čerpadla sa už vytvorí vhodný olejový tlak. K tomu treba používať taký motorový olej, ktorý je aj pomerne v studenom stave ľahko čerpateľný. METABOND SPIRIT chráni motor proti opotrebovaniu počas pravidelných mestských jázd a jázd na krátke trasy.  

Oleje zariadení ošetrené Metabond, kvôli ideálnejších okolností chodu motora zachovávajú svoje mazacie vlastnosti dlhšie, tým pádom sa predlžuje interval výmeny oleja, čo je priaznivé aj pre životné prostredie. Syntetický základný olej na báze ester a najnovšie zložky na zlepšujúce sa mazanie vynikajúco zvyšujú životnosť, zaťažiteľnosť mazacieho oleja.   

Oblasť použitia:

Výlučne do nových a v dobrom stave bývajúcich benzínových, dieselových a plynových motorov osobných vozidiel, lebo obsahuje špecifické olejové zloženie pre štart-stop motory osobných vozidiel. Je odporúčaný najme pri motorových olejoch so "zimnou" viskozitou 0W. Je miešateľný s každými minerálnymi, ale hlavne syntetickými motorovými olejmi a s motorovými olejmi na báze ester.

Použitie: 

Obsah flakónu ohrejeme na radiátore alebo postavíme do teplej vody, aby bol v tekutom stave, potom dobre pretrepeme a 1 flakón (250 ml) vlejeme do motora (4-8 litrová olejová náplň). Prilejeme k čerstvému už prevádzkovo teplému oleju, potom necháme pár (4-5) minút bežať motor. Toto ošetrovanie opakujeme pri každej výmene oleja. Používanie Metabond SPIRIT predpokladá použitie oleja s predpísanou kvalitou!

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky do olejov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.29 kg

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.