Ochrana zdravia detí

2 položiek celkom

Cena

3040
13040

Značky

Zobrazených položiek: 2

 

Každoročne počúvame v médiách hrozivé správy o tom, ako vyťažený, zaneprázdnený rodič zabudol dieťa v aute.  S tragickými následkami, smútkom a najmä s výčitkami svedomia sa potom musí rodič vyrovnávať celý život.
Riziko úmrtia dieťaťa v odstavenom aute pritom nehrozí iba počas horúcich, letných dní. Pri slnečnom počasí sa už pri vonkajšej teplote 18°C, teplota v odstavenom aute rýchlo vyšplhá na 30°C.
Renomovaný výrobca autopríslušenstva STEELMATE ponúka produkt SYSTÉM MONITOROVANIA DETSKEJ AUTOSEDAČKY, ktorý Vás po vypnutí zapaľovania (typ BSA-1), alebo po odopnutí vášho bezpečnostného pásu (typ BSA-1U), upozorní, že dieťa stále sedí v autosedačke, čím môže zabrániť nešťastiu.
Inštalácia je veľmi jednoduchá a určite ju bez problémov zvládnete.  Systém obsahuje spínaciu podložku, ktorú prilepíte pomocou priloženej pásky pod sedaciu časť čalúnenia detskej autosedačky. Tá potom bezdrôtovo komunikuje s displejovou jednotkou, ktorú vložíte do slotu cigaretového zapaľovača v blízkosti vodiča. Keď posadíte dieťa do autosedačky a zapnete zapľovanie, displej potvrdí, že zaznamenal obsadenie autosedačky. Ak zapaľovanie vypnete, ikona dieťaťa na displeji zmení farbu a zároveň zvukovo signalizuje, že je potrebné dieťa vybrať z autosedačky. Systém má aj druhú funkciu, ktorá signalizuje, ak dieťa počas jazdy zo sedačky vstane.
Systém samozrejme nenahradí pozornosť a logický úsudok opatrovníka, môže však výrazne znížiť riziko, že k zabudnutiu deťaťa v autosedačke dôjde.
Systém BSA-1 je určený pre vozidlá bez trvalého napätia v cigaretovom slote, tzn. pre vozidlá, kde po vypnutí zapaľovania zostane cigaretový slot bez napätia.
Systém BSA-1U je určený aj pre vozidlá s trvalým napájaním v cigaretovom slote.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.