Ochrana zdravia detí

2 položiek celkom

 

Každoročne počúvame v médiách hrozivé správy o tom, ako vyťažený, zaneprázdnený rodič zabudol dieťa v aute.  S tragickými následkami, smútkom a najmä s výčitkami svedomia sa potom musí rodič vyrovnávať celý život.
Riziko úmrtia dieťaťa v odstavenom aute pritom nehrozí iba počas horúcich, letných dní. Pri slnečnom počasí sa už pri vonkajšej teplote 18°C, teplota v odstavenom aute rýchlo vyšplhá na 30°C.
Renomovaný výrobca autopríslušenstva STEELMATE ponúka produkt SYSTÉM MONITOROVANIA DETSKEJ AUTOSEDAČKY, ktorý Vás po vypnutí zapaľovania (typ BSA-1), alebo po odopnutí vášho bezpečnostného pásu (typ BSA-1U), upozorní, že dieťa stále sedí v autosedačke, čím môže zabrániť nešťastiu.
Inštalácia je veľmi jednoduchá a určite ju bez problémov zvládnete.  Systém obsahuje spínaciu podložku, ktorú prilepíte pomocou priloženej pásky pod sedaciu časť čalúnenia detskej autosedačky. Tá potom bezdrôtovo komunikuje s displejovou jednotkou, ktorú vložíte do slotu cigaretového zapaľovača v blízkosti vodiča. Keď posadíte dieťa do autosedačky a zapnete zapľovanie, displej potvrdí, že zaznamenal obsadenie autosedačky. Ak zapaľovanie vypnete, ikona dieťaťa na displeji zmení farbu a zároveň zvukovo signalizuje, že je potrebné dieťa vybrať z autosedačky. Systém má aj druhú funkciu, ktorá signalizuje, ak dieťa počas jazdy zo sedačky vstane.
Systém samozrejme nenahradí pozornosť a logický úsudok opatrovníka, môže však výrazne znížiť riziko, že k zabudnutiu deťaťa v autosedačke dôjde.
Systém BSA-1 je určený pre vozidlá bez trvalého napätia v cigaretovom slote, tzn. pre vozidlá, kde po vypnutí zapaľovania zostane cigaretový slot bez napätia.
Systém BSA-1U je určený aj pre vozidlá s trvalým napájaním v cigaretovom slote.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie