METABOND UNIVERSAL zníženie trenia na kovových povrchoch (na univerzálne požitie) 250ml

Kód: 335
1 hodnotenie
Značka: Metabond
39 € 32,50 € bez DPH
Na sklade u dodávateľa dodanie do 3dní

Metabond UNIVERSAL je vývojom novej generácie. Je najmodernejším zušľachťovačom kovových povrchov pre olejom mazané stroje, motory, široký spektrum zariadení, s významným účinkom, ktorý znižuje trenie a vylepšuje mazaciu schopnosť. Je prispôsobený aj pre použitie v motoroch s katalyzátorom a filtrom pevných častíc. Je použiteľný pri nových a použitých olejom mazaných zariadení primiešaný k olejom alebo pohonným hmotám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prvotným účinkom METABOND je chemické zušľachťovanie kovových povrchov, vďaka ktorému výrobok poskytuje ideálne podmienky pre olejový film, tým pádom sa opotrebovanie v motore zníži, ako aj náklady na údržbu. Vplyvom pridania k najmodernejším bezpopolovým zušľachťovačom kovu polykeramiku (nano rozmernú) a špeciálne zložky zlepšujúce mazanie, Metabond UNIVERSAL zvyšuje životnosť motorov a znižuje trecie straty o 60%.   

Metabond UNIVERSAL sa pod tlakom dostáva s kovmi do chemickej reakcie a zušľachťuje ich. Takto vzniknutý mimoriadne tvrdý a veľmi hľadký povrch odoláva porušeniam a poškodeniam vyplývajúcich z trenia, a to i v prípade extrémnych zaťažení zabezpečí ideálne podmienky pre mazacie oleje. V dôsledku značne zníženého trenia sa hlučnosť a teplota zariadenia ihneď badateľne zníži.

Následkom zušľachťovania kovových povrchov odstraňuje problémy pri studenom štarte a istý čas ochraňuje zariadenie pred problémami spôsobenými čiastočným nedostatkom oleja, ba aj v prípade straty celkového tlaku oleja. Je miešateľný so všetkými syntetickými aj minerálnymi mazacími olejmi. Oleje zariadení ošetrené Metabondom zachovávajú svoje mazacie vlastnosti dlhšie, tým pádom sa predlžuje interval výmeny oleja, čo je priaznivé aj pre životné prostredie.

Tým, že je to univerzálny prípravok a neobsahuje špeciálne zložky zlepšujúce mazanie ani polykeramiku, preto nemá taký vplyv v daných oblastiach, aké majú naše špecifické produkty.

Oblasť použitia:

Jeho použitie je úplne univerzálne, napr.: spaľovacie motory (benzín, plyn, nafta), manuálne prevodovky, hnacie zariadenia, diferenciály, priemyseľné zariadenia, malo stroje, olejom mazané miesta v priemysle primiešané do oleja. Je miešateľný s plastickými mazivami. Je možné ho použiť všade, kde je zníženie trenia žiadaným výsledkom.

V záujme špeciálnych výsledkov je možné ho aplikovať aj v benzínovom a dieselovom palive, ale také využitie robme len po osobných testoch.

Použitie: 

Obsah flakónu ohrejeme na radiátore alebo postavíme do teplej vody, aby bol v tekutom stave, potom dobre pretrepeme a 5-10%-nom pomere vlejeme k čerstvému už prevádzkovo teplému oleju, potom necháme pár (4-5) minút bežať zariadenie. Toto ošetrovanie opakujeme pri každej výmene oleja. Používanie Metabondu predpokladá použitie oleja s predpísanou kvalitou!

Pri miešaní s benzínom pomer miešania je 2-6 ml Metabond UNIVERSAL k 10 litrom benzínového paliva. S dvojtaktným motorovým olejom sa samostatne nemieša, preto pridávajme vždy do benzínu alebo už do hotovej zmesi (benzín + olej)!

Dodatočné parametre

Kategória: Autochémia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.29 kg

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.